Uživatel nepřihlášen PŘIHHLÁSIT SE

Rychlá navigace

Jak správně vybrat kočárek

detail článkuc

Jak vybrat kočárek

Vybrat si ten správný kočárek je díky dnešní široké nabídce na trhu velice složité. Zkusíme Vám přiblížit, jak byste měli správně postupovat a na co byste neměli při nákupu kočárku zapomenout. Především záleží na tom, co od kočárku očekáváte a na co ho potřebujete. Jiné požadavky bude mít maminka žijící uprostřed města a úplně odlišný kočárek bude potřebovat ta, která bydlí na vsi obklopené přírodou nebo například někde v horách. Rozhodně by jste neměli opomenout na tyto faktory:

Četnost skládání, požadavky na velikost do auta, do výtahu?
3 kola nebo 4 kola?
Nafukovací nebo plastová kola?
Otočná nebo pevná kola?
Zda musí být přehazovací rukojeť či otočné sezení?
Cenová relace?

HMOTNOST: Je velmi důležité, jak je kočárek těžký. Především pro maminky, které cestují často autem a městskou hromadnou dopravou.Když k některým kočárkům připočtete navíc váhu dítěte, zjistíte, že by mohly být doslova nad vaše síly. Výšku kočárku a zejména držadla vybírejte i s ohledem na tatínka, aby se na procházkách nemusel hrbit. Pokud čekáte miminko v létě, bude dobré, aby se do hlubokého kočárku vešlo ještě v zimě, a to i s fusakem.

KOLA: Terén, ve kterém se budete s kočárkem hlavně pohybovat je důležitý pro výběr správných kol. Po parcích a lesních cestách se Vám bude lépe jezdit s většími koly s odpružením nebo nafukovacími koly. Malá tvrdá kolečka, většinou dvojitá a otočná, se hodí spíše pro jízdu po městě.

SKLADNOST: pokud budete kočárek často převážet autem, hleďte na to, aby se dal snadno a rychle rozložit a složit.

VÝBAVA: Zjistěte si, co vše ke kočárku patří. Některé kočárky jsou včetně autosedačky, korbičky, tašky na rukojeť, nánožníku, pláštěnky, síťky proti hmyzu.

ÚDRŽBA: Důležité je, zda-li se potah kočárku dá sundat a vyprat. Obecně můžeme kočárky rozdělit na hluboké (určené pro novorozence a malá miminka do cca 6 měsíců), kombinované(vhodné od narození do 3 let), sportovní (většinou od 6 měsíců do 3 let) a golfové hole tzv. golfáče jsou vhodné pro krátké popojíždění a na cestování s větším dítětem, které už i samo chodí (většinou od 6 měsíců do 3 let)

Hluboký kočárek (kočárek pro novorozence)

hluboký kočárekPrvní volbou může být klasický hluboký kočárek.Většinou má o několik centimetrů větší korbičku než kombinovaný kočárek, takže miminko má dostatek pohodlí a prostoru. Klasický hluboký kočárek bývá také dostatečně. Hluboký kočárek je vhodný spíše pro potřeby terénních procházek. Nevýhodou této volby pak je fakt, že nejdéle za 8 měsíců už musíte řešit další kočárek a také horší skladnost kočárku.

Kombinovaný kočárek

Výhodou je využití od narození až do 3 let. U dnešních kočárků je souběžně možnost nasadit na podvozek autosedačku 0–13kg., hlubokou korbu i sportovní sedačku. Nejoblíbenějšími kombinovanými kočárky jsou Cortina, Pulsar, Britax, Concord, Casualplay, Chicco. Při volbě trojkombinace nepodceňte funkční parametry podvozku se sporťákem, který vám bude sloužit nejdéle. Rodiče se často upínají na parametry hlubokého lůžka, protože ho používají nejdříve a bojí se, aby dítěti nebylo v korbičce těsno. Ve skutečnosti z ní vyroste dříve, než se rozkoukáte, a další 2 roky budete používat z trojkombinace sporťák. A co trojkolky? Rodiče často diskutují, zda je trojkolový kočárek méně stabilní. I tady platí, že důležitější než počet kol je, jak je kočárek vyvážený a jaká je mezi koly vzdálenost. Samozřejmě čím větší vzdálenost mezi koly, tím větší stabilita kočárku.

Sportovní kočárek

Sportovní kočárkyVýběr sportovního kočárku většinou řeší jen rodiče, pro které byl první volbou hluboký kočárek. Jinak je sportovní kočárek součástí trojkombinace a jeho výběr řešíte komplexně v rámci funkčnosti celé trojkombinace.

Golfový kočárek

Golfový kočárekTady je důležité, pro jak staré dítko golfky potřebujete. Pokud je kupujete pro dvouleté dítě na příležitostné použití, postačí Vám jednoduchý a levný kočárek. Pokud pořizujete golfky pro dítě, které ještě dobře nesedí, je důležité vybírat mezi těmi, co mají polohovací opěrku zad a nožiček a jsou dostatečně pohodlné.

Potřebujete kočárek pro dvě děti?

dvojčatové kočárkyKočárky pro 2 děti mají sezení vedle sebe nebo za sebou, trendem jsou kočárky, kde jsou děti umístěné „mimoúrovňově" nad sebou. Většina kočárků se sezením vedle sebe má šířku do 80 cm, takže se bez větších problémů dostanete do všech dveří. Některé typy jsou s hlubokou korbičkou, některé s vložnou taškou na miminka. Na některé je dokonce možnost nasadit 2 autosedačky. Kočárky se sezením za sebou tzv. tandemy jsou skladnější, ale většinou na úkor pohodlí pro děti a dost špatně se ovládají.Kočárky s úrovněmi nad sebou mají ohromnou výhodu variability nejen pro sourozence, ale také děti narozené brzy po sobě, díky možnosti kombinace sporťáku + hlubokého lůžka apod.

Takže milé maminky, záleží hlavně na Vašich potřebách a vkusu. Výběr mezi kočárky je opravdu veliký! A my jsme vám plně k dispozici, pokud byste potřebovali vědět jakékoliv další informace!